Verplichte inspecties speeltoestellen

s_10

Als u, net als op onze school, speeltoestellen op de speelplaats heeft staan wil ik u graag op het volgende wijzen. Zorg ervoor dat er jaarlijks inspecties speeltoestellen worden uitgevoerd. Dit is namelijk bij wet verplicht. De verplichte inspecties speeltoestellen kunnen alleen uitgevoerd worden door bedrijven of instanties die hiervoor gecertificeerd zijn. De inspecties zorgen ervoor dat de speeltoestellen aan alle eisen blijven voldoen en dat de kinderen die de speeltoestellen gebruiken veilig kunnen blijven spelen. Niemand wil dat er een ongeluk gebeurt wegens gebrekkig onderhoud. Voor de inspecties van onze speeltoestellen hebben wij een vaste inspecteur. Dit is een medewerker van het bedrijf Sicuro, wat overigens ook de leverancier was van onze speeltoestellen.

Kundige en grondige inspecties

Vorige week is de inspecteur weer langs geweest voor de inspecties speeltoestellen. Hij gaat altijd grondig ter werk en neemt er rustig de tijd voor. In totaal hebben wij twaalf verschillende speeltoestellen dus de aan de inspectie is de medewerker een hele middag kwijt. Hij controleert of alles nog stevig in elkaar zit en of er al slijtage is aan de materialen. Omdat de speeltoestellen dagelijks heel wat te verduren krijgen was er wel wat slijtage te vinden. Gelukkig had de inspecteur voldoende materialen bij zich om de gebrekkige speeltoestellen meteen te repareren. Na de reparatie volgt er nog een test om te kijken of alles wel goed is gegaan. Onze speeltoestellen kunnen er na deze inspectie weer een jaar tegen aan!

menu7 menu8